FAQ
NEED HELP?

Retour

Majtki menstruacyjne

Co to są majtki menstruacyjne i jak działają?
Majtki menstruacyjne to higieniczna, nadająca się do prania i wielokrotnego użytku ochrona, która wchłania krew podczas menstruacji. Stanowi idealną alternatywę dla tamponów i podpasek. Bielizna pozwala czuć się kobieco, łącząc innowacyjność z wygodą. Środek składa się z cienkich, ultrachłonnych, antyzapachowych i wodoodpornych warstw, dzięki czemu stanowi idealną ochronę. Poznaj nasze produkty tutaj!
Jak prać majtki menstruacyjne?
Zalecamy dwukrotne wypranie majtek przed pierwszym użyciem. Po użyciu należy wypłukać majtki w zimnej wodzie, gdy tylko je zdejmiesz. Następnie wypierz je w 30° bez zmiękczacza do tkanin i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
Jak długo mogę nosić moje majtki?
Majtki menstruacyjne zapewniają ochronę do 12 godzin z rzędu, w zależności od intensywności krwawienia.
Jaka jest chłonność poszczególnych majtek menstruacyjnych?
W zależności od intensywności krwawienia menstruacyjnego, majtki undiz oferują kilka poziomów chłonności:
- W przypadku średniego krwawienia: wybierz dżersejowe figi, idealne pod dżinsy, bo nie odznaczają się pod ubraniem, lub majtki z mikrofibry z recyklingu i z koronkowym paskiem w talii, aby czuć się kobieco nawet podczas miesiączki! Ich chłonność odpowiada chłonności 2 zwykłych tamponów.

- W przypadku mocnego krwawienia: wybierz cheeky z wysokim stanem z mikrofibry i koronkowymi wstawkami po bokach lub szorty z bawełnianego elastanu z szerokim paskiem uniz. Ich chłonność odpowiada chłonności od 3 do 4 zwykłych tamponów. Odkryj wszystkie nasze majtki tutaj!
Ile majtek jest potrzebnych na czas trwania cyklu miesiączkowego?
Długość twojego cyklu, a także obfitość krwawienia jest kwestią indywidualną. Zalecamy posiadanie 3 lub 4 par majtek. Umożliwi to ich wymianę przez cały czas trwania twojego okresu.
Jaki jest skład naszych majtek menstruacyjnych? Czy są ekologiczne?
Nasze figi Undiz są wykonane w większości z ekologicznych materiałów, w 95% z bawełny organicznej lub w 83% z poliamidu z recyklingu.
Czy określone fasony majtek są zalacene na noc, a inne na dzień?
Nie! Wszystkie figi zostały stworzone tak, aby zagwarantować ci ochronę do 12 godzin z rzędu w dzień, jak i w nocy.
Czy można nosić majtki menstruacyjne podczas uprawiania sportu?
Tak, podczas uprawiania sportu można nosić majtki menstruacyjne. Zalecamy noszenie szortów z bawełny i elastanu, które pozostaną na swoim miejscu w czasie trwania treningu.
Jak wybrać odpowiedni rozmiar?
Majtki mają standardową rozmiarówkę, wybierz swój zwyczajowy rozmiar.
Czy istnieje ryzyko, że majtki przeciekną?
Wybierz majtki o chłonności odpowiedniej do twojego krwawienia. Jeśli nie przekroczysz 12 godzin użytkowania, nie ma ryzyka przecieknięcia.
Czy podczas noszenia majtek menstruacyjnych nie wydziela się nieprzyjemny zapach?
Nie, pomyśleliśmy o wszystkim! Ultrachłonna warstwa bawełny zapewnia uczucie suchości i neutralizuje zapachy.
Czy majtki menstruacyjne są bezpieczne dla zdrowia?
Majtki menstruacyjne zawsze będą bezpieczniejsze dla zdrowia niż inne jednorazowe środki higieniczne. Wchłaniając okres na zewnątrz naszego ciała, nie wchodzą w interakcję z florą bakteryjną pochwy, a zatem ich noszenie nie grozi wstrząsem toksycznym!